Ukrán embercsempész magyar bűntársát fogták el Hajdúnánáson

Nyíregyháza, 2015. március 12., csütörtök (MTI) – Egy ukrán embercsempész magyar bűntársát fogta el a rendőrség Hajdúnánáson, a 41 éves férfit őrizetbe vették és kezdeményezik előzetes letartóztatását – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője csütörtökön az MTI-vel.

Fülöp Gergely elmondta, hogy az ukrán embercsempészt, aki négy magát afgánnak valló külföldit hozott át a határon, február 28-án tartóztatták fel Sonkád térségében.
A nyomozás kiderítette, hogy a Nyugatra tartó, egy felnőttet és három gyereket magába foglaló csoportot egy hajdúnánási lakos vitte volna tovább Magyarországról.
A magyar bűntársat szerdán fogták el lakásán a szabolcsi nyomozók, akik házkutatást is tartottak és gépkocsi-lopáshoz használható eszközöket találtak. A szóvivő hozzátette: azt, hogy a szerszámokat használta-e a férfi bűncselekmény elkövetéséhez, a további nyomozás deríti majd ki.

– MTI –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .