Új szakmai felelősségbiztosítás az egyszerűsített bejelentésű lakóingatlanok kivitelezőinek – Törvényileg kötelező!

    Az építőipari tervezők és kivitelezők számára törvényben meghatározásra került, hogy szakmai felelősségbiztosítást kell kötniük, amennyiben egyszerűsített lejelentésű lakóingatlan tervezésével, tervezői művezetésével, építésével szeretnének foglalkozni!
Az egyszerűsített lejelentésű lakóingatlan meghatározását az építőipari tervezők és kivitelezők ismerik és vélhetően már a kormányrendeletről is értesültek, mely előírja a szakmai felelősségbiztosítás kötési kötelezettséget. Röviden megfogalmazva az egyszerűsített lejelentésű lakóingatlan a 300 m2 alapterületet meg nem haladó lakóingatlan. Azaz általában családi házak. A felelősségbiztosításnak térítenie kell a személyi sérüléses, a dologi károkat is.
A biztosítás meglétét az építésügyi hatóság ellenőrzi és a tervezőnek, kivitelezőnek az elektronikus építési naplóba be kell jegyeznie.

Érdeklődni lehet a szabolcsbit.kft@gmail.com mail címen.

– Nyíyregyházi Hír –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .