„Tirpák földi híres lagzi, Nyíren, réten kár kihagyni…”

    Soha nem látott, nagyszabású bemutatóra kerül sor október 8-án a Sóstói Múzeumfaluban. A Szabolcs Táncegyüttes kezdeményezésére a Szabolcs Néptánc Egyesület, a SzabadMíves Táncosok, a Művészeti Szakközépiskola néptánc-tagozata, a Bürkös Zenekar, négy tirpák civil közösség összefogásában, mintegy 170 fő közreműködővel bemutatják a „Tirpák földi híres lagzi, Nyíren, réten kár kihagyni…” című hagyományőrző tirpák lakodalmast. A rendezvényt megelőző napokban pedig – október 5-7. között a nagyközönség is betekintést nyerhet a lakodalmi előkészületekbe, mint a csigacsinálás, kalácssütés, csűrdöngölés…

– Nyíregyháza MJV –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .