Tavaszi közfoglalkoztatás

Elindult a tavaszi közfoglalkoztatási program, mely során több mint 1000 álláskereső számára biztosít munkalehetőséget a NYÍRVV Nonprofit Kft. A résztvevők két részletben, március 16-tól és április 1-től kapcsolódhatnak be a programba, és augusztus végéig biztosítunk számukra 8 órás munkavégzési lehetőséget. A dolgozók többsége alacsony iskolai végzettségű, ennek megfelelően kisegítő, fizikai munkát végeznek, de a képzettebb, szakmával rendelkező álláskeresők is munkalehetőséghez jutnak elsősorban adminisztrációs és szakipari területeken, melyhez többek között az önkormányzati intézmények, gazdasági társaságok, civil szervezetek és egyházak nyújtanak segítséget.
A közfoglalkoztatás teljes költsége 1,3 milliárd forint, melyhez a Nyíregyházi Önkormányzat 380 millió forint saját forrást biztosít.

– NYÍRVV –
– Fotó: Balázs Attila –