A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei jégeső károsultjait segíti a Magyar Vöröskereszt

    Budapest, 2016. augusztus 17., szerda (MTI) – Kétszáz család házának tetőszerkezete újulhat meg a Magyar Vöröskereszt támogatásával Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ahol júniusban viharos széllel érkező jégeső pusztított – közölte a segélyszervezet szerdán az MTI-vel.

A közlemény azt írták, Magyar Vöröskereszt adománygyűjtése során összegyűlt és a Nemzetközi Vöröskereszt veszélyhelyzeti gyorssegélyalapjából lehívott mintegy tízmillió forintból tetőléceket, cserepeket, fóliákat, szerszámokat és szögeket tartalmazó építőanyag-egységcsomagokat osztanak ki az érintetteknek, és a szervezet önkéntesei is segítenek a felújításban.
A munkálatokat szerdán kezdik meg Rozsály, Méhtelek, Nagyhódos, Zajta, Uszka, Garbolc településeken – olvasható a közleményben.

– MTI –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .