Ruhák hamisítására berendezett raktárakat talált a NAV Nyíregyházán

Nyíregyháza, 2016. július 18., hétfő (MTI) – Világmárkák hamisítására berendezett raktárakat találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei a nyíregyházi piac mellett, a két csarnokban nagy mennyiségű ruhaneműt és a hamisításhoz használt eszközöket foglaltak le – közölte az adóhatóság sajtófőnöke, főosztályvezetője hétfőn az MTI-vel.

Suller György Attila alezredes elmondta, a NAV munkatársai láttán a raktárak előtt csoportosulók azonnal futásnak eredtek, azonban két vietnami és egy mongol állampolgárt sikerült elfogni.
A helyszínen szitanyomó eszközöket, programozható varrógépeket, valamint ismert világmárkák címkéit találták meg a pénzügyőrök. A profi hamisítók által használt varrógépekben lévő programkártyák a különböző márkajelzések speciális varrását is tartalmazták – ismertette a sajtófőnök.
Az egyenként 90 négyzetméteres raktárakból mintegy ötezer darab hamis ruhanemű és cipő került elő. A termékeket a pénzügyőrök lefoglalták és feljelentést tettek a NAV pénzügyi nyomozóinál – tette hozzá Suller György Attila.