Repülőnapot tartanak vasárnap Nyíregyházán

    Nyíregyháza, 2016. szeptember 1., csütörtök (MTI) – Látványos műrepülő és ejtőernyős bemutatóval, egész napos sétarepüléssel és repülőmodell-kiállítással várják a repülés iránt érdeklődőket vasárnap a nyíregyházi repülőnapon – tájékoztatta a nyírségi nagyváros önkormányzata az MTI-t.

A délelőtt kilenc órakor kezdődő ingyenes program első részében hármas kötelékbemutatót és léggömbvadászatot láthat a repülőtérre kilátogató közönség, majd Veres Zoltán műrepülő Európa-bajnok száll fel gépével. Utánuk ejtőernyősök, vitorlázó repülők és sárkányrepülők veszik birtokba a megyeszékhely légterét, a földön pedig egy ritka helikoptert tekinthet meg a közönség.
Délután Veres Zoltánnal találkozhat a közönség, emellett lesz extrém sportbemutató, egész napos sétarepülés, katasztrófavédelmi bemutató, repülőmodell-kiállítás. A kisebbeket íjászattal, ugrálóvárral és játszóházzal várják.
A rendezvényre ingyenes buszjáratok indulnak a belvárosból, amelyek visszafelé is térítésmentesen vehetők igénybe.

– MTI –
– MTI Fotó: Balázs Attila –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .