Oscar-díj – Ennio Morricone megkapta az Oscar-szobrot

    Los Angeles/Budapest, 2016. február 29., hétfő (MTI) – Ennio Morricone az Aljas nyolcas című filmhez komponált zenéjéért meghatottan vette át az amerikai filmakadémia díját vasárnap este a 88. Oscar-gálán Los Angelesben.

A 87 éves Morricone ötször kapott jelölést az Oscarra. 2007-ben életműdíjjal tüntette ki a filmakadémia, de a legjobb filmzene kategóriában most először győzött. Az Oscar-színpadon olaszul mondott köszönetet az elismerésért, tisztelgett a mezőnyben szintén jelölt John Williams előtt és a közönség soraiban ülő feleségének ajánlotta a díjat.
A legjobb filmdal Oscar-díját a Spectre – A Fantom visszatér főcímzenéje, a Writing’s On the Wall nyerte el, amelynek dalszövegét és zenéjét Jimmy Naples és Sam Smith jegyezte.

– MTI –
– Fotó: Koncertponthu –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .