Országjáró körútra indul a máriapócsi Szűz Mária kegykép

Nyíregyháza, 2015. március 8., vasárnap (MTI) – Tizenhat állomásból álló országjáró körútra indul vasárnap a máriapócsi Szűz Mária kegykép.

A világhírű könnyező ikont délben, a püspöki szent liturgiát követően bocsátják útjára, és várhatóan március 24-én tér vissza a máriapócsi kegytemplomba. A szentképet naponta más-más település egyházközségébe viszi el a Hajdúdorogi Egyházmegye, így számos szabolcs-szatmár-beregi település mellett Miskolcon, Veszprémben, Budapesten, Győrben, Pécsen, Szegeden és Debrecenben is megtekinthetik majd a hívek.
A különleges eseményt a máriapócsi görög katolikus templom zarándokhellyé válásának háromszáz éves évfordulója alkalmából szervezi az egyházmegye.
A szabolcsi kisváros híres búcsújáró helyén kiállított kegyképet eddig két alkalommal, 1715-ben és 1905-ben látták könnyezni.