A nyíregyházi Szent Imre Katolikus Óvoda új épületrészének alapkő-letétele

    Nyíregyháza, 2017. április 5. Bosák Nándor, a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye korábbi püspöke (k) elhelyezi az időkapszulát az egyházmegyéhez tartozó Szent Imre Katolikus Óvoda új épületrészének alapkő-letételén Nyíregyházán 2017. április 5-én. Mellette Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyés püspök (b2), Soltész Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára (j4), Jászai Menyhért (Fidesz-KDNP) alpolgármester (j3), Vinnai Győző (j2) és Petneházy Attila fideszes országgyűlési képviselők (j). Jelenleg 110 ezer gyermek jár valamelyik katolikus óvodába vagy iskolába Magyarországon, közülük mintegy 4500 gyermeket a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye oktatási intézményeiben nevelnek.

– MTI –
– MTI Fotó: Balázs Attila –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .