Meggyes nap a Sóstói Múzeumfaluban

    Meggyes nap 2015. július 11-én. 14:00 és 21:00 óra között a Sóstói Múzeumfaluban.
A Sóstói Múzeumfalú az éves állandó nagy rendezvényei mellett, újabb programokkal bővíti kínálatát.
A múzeum a fenntartható fejlődés, a biogazdálkodás, esetünkben a hagyományos agrárkultúra lehetőségeire mutat példákat, és az ehhez kapcsolódó tudásközvetítésének a színtere. Ennek gondolatában kerül megrendezésre a “Meggyes-Nap”, melynek időpontja 2015. július 11. / szombat /. A meggynek, mint gyümölcsnek a sokoldalú felhasználhatóságát kívánjuk bemutatni a gasztronómia, a gyógyászat a bor, a sör és a pálinkakultúra területein keresztül.
Gyermekprogramok mellett kirakodó vásár, előadás, zenei program is várja az ide kilátogatókat. Sztárvendég Tabáni István.
A rendezvény kiemelt programja egy fotókiállítás, amelynek témája a nyíregyházi bokor tanyák világát mutatja be. A kiállítás megnyitójára 16 órakor kerül sor, a múzeumfalu közösségi épületében /új magtár/.

– Nyíregyháza MJV –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .