Labdarúgó NB I – Rajtol a tizenkét csapatos idény

    Budapest, 2015. július 17., péntek (MTI) – Tizenegy év után újra 12 csapattal rajtol szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 2015/16-os idénye. Minden együttes háromszor találkozik majd egymással a 33 fordulós pontvadászatban.

A címvédő Videoton a Budapest Honvéd vendége lesz a nyitókörben. A fehérvári együttes átalakult a rövid holtszezonban, többek között távozott a vezetőedző Joan Carillo, a csapatkapitány Sándor György, a gólkirály Nikolics Nemanja, valamint a kapuban rendkívül megbízható teljesítményt nyújtott Juan Calatayud is. A kispadra a francia Bernard Casoni ült le, a gárda már az ő irányításával szenvedett otthon 3-0-ás vereséget a Ferencvárostól a Szuperkupában, majd kedden a Bajnokok Liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén 1-0-ra nyert a walesi The New Saints vendégeként.
A 28-szoros bajnok Ferencváros 2004 óta nem végzett a tabella élén, a klubnál most kimondott cél a végső siker. Ennek érdekében mindent meg is tettek a zöld-fehérek vezetői, ugyanis megszerezték többek között Radó Andrást és Leandrót, valamint kölcsönszerződése után megvásárolták az elmúlt szezonban kiváló teljesítményt nyújtó ecuadori Cristian Ramírezt. Thomas Doll irányításával a Ferencváros sorozatban húsz bajnoki óta veretlen, legutóbb még tavaly októberben, a tizedik fordulóban, a Diósgyőr vendégeként szenvedett vereséget.
A fővárosiak – akik csütörtökön hazai pályán 1-0-ás vereséget szenvedtek a bosnyák Zeljeznicartól az Európai Ligában – vasárnap a Haladás otthonába látogatnak. A szombathelyieknél a bajnoki szünetben véglegesítették a vezetőedzői poszton Mészöly Gézát, akinek az irányításával a csapat kiharcolta a bennmaradást.
A nyitóforduló egyik érdekes párharca a Paks újpesti vendégjátéka, a lila-fehérek otthon ugyanis legutóbb 2010-ben tudták bajnoki mérkőzésen legyőzni a Tolna megyei csapatot, amely azóta sorozatban ötször hozta el a három pontot a Szusza Ferenc Stadionból.
A két feljutó közül a Vasas a Diósgyőr otthonába látogat, míg a Békéscsaba az EL-ben csütörtökön Rigában 2-2-es döntetlent elérő Debrecent fogadja.
Az elmúlt idényben bronzérmes MTK – amely már az első körben búcsúzott a második számú európai kupasorozattól – a Puskás Akadémiával találkozik.
Az OTP Bank Liga mezőnye azt követően lett 12 csapatos, hogy az előző, 16 gárdát felvonultató szezon végén öt klub, a Győr, a Kecskemét, a Nyíregyháza, a Pécs és a Pápa nem kapott az első osztályú induláshoz szükséges licencet, a Dunaújváros pedig a pályán elért eredménye alapján búcsúzott.
A mostani idényben előbb minden csapat oda-visszavágót játszik egymással, majd a harmadik körben az előző bajnokság első hat helyezettje szerepelhet hazai környezetben.

OTP Bank Liga, 1. forduló:
szombat:
——-
Újpest FC-Paksi FC 18.00, v.: Szabó Zs.
Diósgyőri VTK-Vasas 18.00, v.: Solymosi
MTK Budapest-Puskás Akadémia 18.00, v.: Andó-Szabó
Budapest Honvéd-Videoton FC 20.30, v.: Vad II.
vasárnap:
———
Békéscsaba 1912 Előre – DVSC-TEVA 18.00, v.: Pintér
Szombathelyi-Swietelsky Haladás – Ferencváros 18.00, v.: Kassai

– MTI –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .