Közterületi-felügyelet információs pontjai Nyíregyházán

    A nyíregyházi közterület-felügyelet július 13-24. között információs pontokat állít fel.
Az információs pontoknál az érdeklődők felvilágosítást kaphatnak a közterületek használatával kapcsolatos tudnivalókról, a felelős ebtartás szabályairól, a köztisztaságra vonatkozó jogszabályokról, az éjszakai szórakozással összefüggő jogsértésekről, a közösségi együttélés alapvető szabályairól, a szabálytalan várakozással összefüggő szabálysértésekről, a közúti közlekedési törvény megsértésével összefüggő eljárásokról, de véleményeiket, javaslataikat, bejelentéseiket is fogadják.

Helyszínek:
július 13-án 14-én 20-án és 21-én a belvárosban a Kossuth téren (Polgármesteri Hivatal mellett),
július 15-én és 22-én a Jósavárosban az Ungvár sétány 7. szám előtt,
július 16-án ás 23-án, az Érkerti lakótelepen a COOP ABC mellett,
július 17-én és 24-én Örökösföldön a Posta és az Otthon Étterem közötti területen.

Valamennyi helyszínen 9 – 15.30 óra között várják az érdeklődőket.
Diákmunkások is segítik a közterület-felügyelők munkáját
2015. július 2-től augusztus 31-ig diákmunkások is segítik a közterület-felügyelők munkáját. Elsősorban közrend, köztisztaság, bűnmegelőzés érdekében együtt járőröznek a felügyelőkkel, de az információs pontokon is ott lesznek, ahol a nyelvtudással rendelkező diákok a külföldiek tájékoztatásában is segítenek.

– Nyíregyháza MJV –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .