Két nagy kiterjedésű tűz van Szabolcsban

Nyíregyháza, 2015. április 21., kedd (MTI) – Nagy kiterjedésű tűz van Kékcse és Kisvárda között, valamint Nyírkarász határában – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője kedden az MTI-vel.
Dóka Imre elmondta, hogy Kékcse és Kisvárda között húszhektárnyi természetvédelmi területen csaptak fel a lángok, amely védett állatok és madarak élőhelye. A foltokban égő nádast a kisvárdai és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Cigánd tűzoltói oltják.
A nagy füst miatt a két település közötti utat is lezárták a forgalom elől.
Nyírkarász határában több tíz hektáron ég a száraz aljnövényzet, a lángokat a baktalórántházi, a kisvárdai és a nyírbátori tűzoltók igyekeznek megfékezni. A 2-es kiemelt fokozatú tűzhöz riasztották a szabolcsi katasztrófavédelmi műveleti szolgálatot is.

– MTI –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .