III. századi dákok nyomaira bukkantak a Nyíregyházát elkerülő főút nyomvonalán végzett ásatáson

Nyíregyháza, 2015. március 19. Daragó Zsolt régészeti bontómunkás egy 1700 éves ház sarkában talált tárolóedény darabjait ássa ki a Nyíregyházát nyugatról elkerülő főút második ütemének tervezett nyomvonalán végzett leletmentő ásatáson a Nyíregyházához tartozó Polyákbokor határában 2015. március 19-én. A Jósa András Múzeum régészei a 2,3 kilométeres szakaszon egy a császárkorban, a III. században, feltehetően a genocídium elől menekülő dákok nyomaira bukkantak az akkoriban szarmaták lakta területen.

– MTI –
– MTI Fotó: Balázs Attila –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .