Időközi polgármester-választást tartanak vasárnap a szatmári Urán

Nyíregyháza, 2015. március 25., szerda (MTI) – Időközi polgármester-választást tartanak vasárnap a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Urán.
Tóth Gábor, a Csengerhez közeli település jegyzője az MTI-nek szerdán elmondta, a voksolást azért kell megtartani, mert a település tavaly október 12-én megválasztott polgármestere, Mosolygó Miklós (Fidesz-KDNP) január 1-jén váratlanul elhunyt.
A megüresedett tisztségért a vasárnapi időközi választáson hat jelölt méretteti meg magát: Pásku Károly a Munkáspárt színeiben, míg Orosz Pál, Katona János, Karácsony Sándor, Zolcsák Mihály és Csáky József függetlenként indul.
A választásra jogosult 548 lakos vasárnap reggel hat órától este hét óráig adhatja le voksát a község egyetlen szavazókörében – tájékoztatott Tóth Gábor.

– MTI –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .