Hattyúkat próbált meg kicsempészni egy férfi a magyar-román határon Vállajnál

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

    Nyíregyháza, 2016. március 14., hétfő (MTI) – Kilenc hattyút próbált meg kicsempészni kisbuszának csomagterében egy román férfi a vállaji magyar-román határátkelőhelyen vasárnap este – közölte a rendőrség honlapján a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság hétfőn.

   A tájékoztatás szerint az ellenőrzést végző határrendészek a járműben lévő két szűk ketrecben találták meg a madarakat.
A szakvélemény alapján az állatok közül hat védett fajnak számító bütykös hattyú, három pedig fekete hattyú. Utóbbiak nem védettek, de a sofőr azok szállításához, határon átviteléhez sem rendelkezett a szükséges dokumentumokkal.
A férfit a Mátészalkai Rendőrkapitányságra állították elő, ahol természetkárosítás bűntettének megalapozott gyanújával hallgatták ki. Azt, hogy a szállítás módja állatkínzásnak minősül-e, a hatóság szakértő segítségével dönti el.
A lefoglalt hattyúkat a Hortobágyi Nemzeti Park munkatársainak adták át.

– MTI –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .