Három díjat nyert Svájcban a Cantemus Gyermekkórus

Nyíregyháza, 2015. április 13., hétfő (MTI) – A nagydíj és a közönségdíj elnyerése mellett korcsoportjában is az első helyen végzett a nyíregyházi Cantemus Gyermekkórus a svájci Montreux-ben megrendezett 51. Nemzetközi Kórusfesztiválon.

A tizenhét kórus részvételével megrendezett versenyen a Cantemus elsősége teljesen egyértelmű volt, a 16 éves korcsoportban második díjat már nem osztottak ki a szervezők. A gálahangverseny végén derült ki, hogy a gyermekkar a közönségdíj mellett a fesztivál nagydíját is elnyerte – közölte Szilágyi Szilárd, a Cantemus szóvivője az MTI-vel hétfőn.
A Vevey kisváros templomában megrendezett kórustalálkozón a Cantemus Gyermekkórus az erkölcsi elismerés mellett 9 ezer svájci frankban (2,5 millió forint) is részesült.
Szilágyi Szilárd megjegyezte, hogy a Cantemus Gyermekkar története során először szerepelt a montreux-i versenyen, testvérkara, a Pro Musica Leánykar azonban 2004-ben már fellépett a svájci városban, ahol első díjat és egy különdíjat is nyertek.