Harmincnégy áramtolvaj bukott le Kemecsén

Nyíregyháza, 2015. február 20., péntek (MTI) – Harmincnégy áramtolvaj bukott le Kemecsén – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense pénteken az MTI-vel.

Fehérvári Marietta elmondta, hogy a rendőrség és az E-ON Zrt. munkatársai kedden közös ellenőrzést tartottak a Nyíregyházával szomszédos kisvárosban az áramlopások felderítésére.
Összesen 34 ingatlanon találtak illegális árambekötést, s észleltek felhasználást, amelyeket a szolgáltató cég szakemberei megszűntettek.
Az érintett tulajdonosok ellen 33 esetben a rendőrség szabálysértési eljárást indított, míg egy elkövető ellen büntető feljelentést tett.
Az áramlopással okozott kár mértékét még vizsgálják a szakértők.
A sajtóreferens megemlítette azt is, hogy az illegális, szakszerűtlen bekötésekkel az áramtolvajok a lopás mellett életveszélyes helyzeteket is teremtettek a vezetékek környezetében.