Harangszentelés a máriapócsi kegytemplomnál

Máriapócs, 2015. augusztus 16. Szvjatoszlav Sevcsuk bíboros, ukrán nagyérsek (j2) felszenteli a békesség harangját, amelyet a Szűz Mária-kegykép könnyezésének, valamint a máriapócsi görögkatolikus kegytemplom zarándokhellyé válásának 300. évfordulóján megrendezett Nagyboldogasszony-napi búcsú keretében emeltek be a székesegyház déli templomtornyába Máriapócson 2015. augusztus 16-án. Az első világháború során ágyúba öntött, Mária névre keresztelt 23 mázsás harang helyére került a 16 és fél mázsás, cisz hangnemben megszólaló harang, amely egy lengyelországi harangöntő műhelyben készült.

– MTI Fotó: Czeglédi Zsolt –