Engedély nélkül tartott gépkarabélyt foglaltak le Érpatakon

Nyíregyháza, 2015. május 6., szerda (MTI) – Engedély nélkül tartott automata gépkarabélyt foglaltak le a rendőrök Érpatakon szerdán, egy férfit őrizetbe vettek – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-vel.

Fedor Rita elmondta, hogy a Nyíregyházához közeli településen egy családi házban bűnügyi információk alapján tartottak házkutatást. Az intézkedésbe a Terrorelhárítási Központ műveleti egységét is bevonták, tekintettel a lőfegyverrel való visszaélés gyanújára.
A házban találtak egy engedély nélkül tartott, az előzetes szakvélemény szerint AK-63-as típusú fegyvert, egy ahhoz tartozó tárat és 27 lőszert – tette hozzá a százados.
A rendőrség a házkutatás után egy 22 éves férfit őrizetbe vett, ellene fegyverrel és lőszerrel való visszaélés bűntette miatt indult eljárás.

– MTI –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .