Elindult az úszó szökőkút a Bujtosi-tavon

    A Bujtosi- tavon is elindította az úszó szökőkutat a NYÍRVV Nonprofit Kft. A szakemberek átvizsgálták és felmérték a szökőkút állapotát, majd a karbantartási munkálatokat követően visszahelyezték a tóra. A vízi látványosság naponta 130 percet csobog, és szépsége mellett a tó vizének oxigén ellátottságát is javítja, amely kedvező hatással van a víz élővilágára. A szökőkutat az idei évben világítás teszi még látványosabbá, 24 db 4-4 W-os, korszerű LED-es lámpa alulról világítja meg a vízképet.
Az úszó szökőkút minden nap délelőtt 9 órától este 10 óráig működik, minden óra első 10 percében. A rövid üzemidő oka, hogy a szökőkút üzemeltetésének jelentős a villamos energia költsége.

– NYÍRVV –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .