Befejeződött a kerékpárút építése a tokaji úton

    A Nyírségi Többcélú Kistérségi Társulás 54 300 000 forint támogatásban részesült a „Nyíregyháza, Tokaji úton kerékpárút építése” című, KÖZOP-3.5.0-09-11-2015-0091 azonosító számú pályázat keretén belül. A kivitelezés 2015. október 26-án kezdődött, és 2015. november 30-án elkészült a kerékpárút.

    A Nyírségi Többcélú Kistérségi Társulás 2015. augusztus 31-én pályázatot nyújtott be a KÖZOP–3.5.0-09-11 jelű konstrukcióra „Nyíregyháza, Tokaji úton kerékpárút építése” címmel, melyet 2015. október 8-án pozitívan bírált el a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Közlekedés Operatív Programokért Felelős Helyettes Államtitkársága. A Társulás a projekt keretében Nyíregyháza város belterületén, a Tokaji úton építtetett elválasztás nélküli gyalog- és kétirányú kerékpárutat, ugyanis a területen sem gyalogjárda, sem kerékpárút nem volt, a kerékpáros és gyalogos forgalom a főúton bonyolódott. A megépült elválasztás nélküli gyalog- és kétirányú kerékpárút hossza 460 folyóméter.

    A kivitelezés 2015. október 26-án kezdődött, a kivitelezővel megkötött kivitelezési szerződést követően. A munkálatok zavartalanul zajlottak, műszaki, időjárási és egyéb tényezők sem hátráltatták az építkezést. 2015. november 30-án elkészült a kerékpárút, melynek műszaki átadás-átvétele is megtörtént.

    A beruházás 100%-os Európai Uniós forrásból valósult meg, összesen 54 300 000 Ft támogatást nyert el a Nyírségi Többcélú Kistérségi Társulás. A fejlesztés eredményeként nő a megépített kerékpárutak hossza, a közlekedés biztonságosabbá válik, csökken a balesetek száma és a környezetszennyezés, továbbá a térségi kerékpárút infrastruktúra hálózat bővül.

– Nyíregyháza MJV –

Be the first to comment

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .