
Dacára az elmúlt három évtizednek, még mindig 5 millióan élnek sugárszennyezett területeken. A sugárzás hatására megemelkedett a pajzsmirigy-, emlőrákos megbetegedések és a fogyatékosságok aránya, a szennyezett területeken genetikai elváltozások léptek fel az élővilág körében.
A Csernobil körüli erdők, ahonnan a helyiek a tüzelőfát gyűjtik, máig szennyezettek; éppúgy, mint a talaj, amelyben az élelmiszereket termesztik, és a folyók, amelyekből a halakat fogják.
Hiába igyekszik a nukleáris ipar és a kormányok elhitetni velünk, hogy egy atomerőmű-baleset után az emberek élete egy idő után visszaáll a normális kerékvágásba. A Greenpeace több éven át tartó kutatásainak eredményei azt bizonyítják, hogy a katasztrófa több száz generáción át pokollá teszi az emberek életét.
Ez kiderül a Nobel-díjas Szvetlana Alekszijevics Csernobili ima című könyvében közölt interjúkból is, amelyeket az írónő a csernobili túlélőkkel készített.
Ha te is egyetértesz azzal, hogy a fukusimai és csernobili atomerőmű-katasztrófák után felelőtlenség az atomenergiában gondolkodni, és halaszthatatlanul át kell állni a megújuló energiaforrások használatára, oszd meg ez a videót a Facebookon!
És ha tudsz, gyere el a ma délutáni ingyenes könyvbemutatóra az OSA Csernobil Maraton című rendezvényén!
Helyszín: OSA Archívum, 1051 Budapest, Arany János utca 34.
Időpont: 17:30 (a könyvbemutató után filmvetítések!)
Forrás:
Perger András
kampányfelelős
Greenpeace
Leave a Reply
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.